Дневни Архиви: 03/12/2021 | 09:01

„Продадени души“ на Канал 5 – серија за љубовта и пожртвуваноста

Јасемин е млада девојка која имала тежок живот, но никогаш не се откажува и успева да се запише на Правниот факултет. Сега, таа оди на факултет и работи во компанија која организира настани и церемонии. Јасемин живее заедно со нејзината блиска пријателка Ширин која работи во истата компанија. И двете …

Повеќе »

Во декември заспиваме со Сител и истрагите на детективот „Лутер“

Психолошка криминалистичка драмска серија со Идрис Елба во главната улога доаѓа на Сител во после полноќниот термин од 00.20 часот. Детективот Џон Лутер работи во Лондон и неговиот брилијантен ум секогаш го спасува. Но, тој е опсесивен, опседнат и понекогаш насилен. Меѓутоа, Лутер плаќа висока цена за неговата посветеност; никогаш …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!