Почетна / Сапуници / Почина мексиканската актерка oд сериите на Телевиса

Почина мексиканската актерка oд сериите на Телевиса

На 82 годишна возраст почина Кармен Салинас по хоспитализација од срцев удар.

Актерката има шест децениска филмска и телевизиска кариера, а за македонската публика е позната по споредните улоги во мексиканските теленовели, каде најчесто глумеше добродушна жена од сиромашните квартови.

Па така, ја знаеме како Селија од “Прегрни ме цврсто” (Скај Нет), Чело од “Љубов и омраза” (А1), Малвина од “Невестински превез” (Скај Нет), Канделарија од “Вљубени и злобни” (Сител) и Милагрос од “Триумф на љубовта” (Сител).

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

error: Содржината е заштитена!