Дневни Архиви: 29/12/2021 | 23:34

Авантура, комедија и хорор во филмската новогодишна ноќ на МРТ 1

По завршетокот на новогодишната програма од “Преспав”, по полноќ во првиот ден од новата година започнува филмската ноќ на МРТ 1. 30 минути по полноќ стартува “Аквамен”, извонредна акциска авантура на режисерот Џејмс Ван, која се одвива во непрегледниот и визуелно волшебен свет на седумте мориња со Џејсон Момоа во …

Повеќе »

Видео | Јелена и Талат го преработија хитот на Теа Таировиќ

Во пресрет на големото новогодишно “Преспав” шоу на Македонската телевизија за новогодишната ноќ, тимот на серијата го преработи најпопуларниот српски хит за минатава година. Се работи за песната “Хајде” од Теа Таировиќ, а како тоа звучи во изведба на Јелена, Талат и Исаура, погледнете во продолжение : Дани | ТВ …

Повеќе »

Фото | Најлудиот дочек на Новата година и овој пат е на Сител

„Младоста е кога ви дозволуваат да останете будни до полноќ за Нова година; Старост е кога ве тераат на тоа. Оптимистот остнува буден до полноќ за да ја дочека Нова година, а песимистот останува буден за да се увери дека старата сигурно поминала!“ Но, затоа и едни и други, и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!