Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Фолк рефрени и смеа во новогодишното шоу на ТВ 24

Фолк рефрени и смеа во новогодишното шоу на ТВ 24

Oваа година, ТВ 24 ќе емитува забавна емисија за дочек на Новата 2022 година.

Специјално издание на кумановската хумористична емисија “Нема љутиш” ќе се прикажува на телевизија 24 со многу забава, македонски народни песна и игри.

Наум Петрески, Благоја Грујовски се дел од имињата кои ќе ги отпеат познатите македонски фолк рефрени, а покрај музика на сцена, ќе слушнеме и скечеви на водителите на емисијата.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Справување со инфлацијата како тема во „Профит“ на Наша ТВ

Овој петок, 18 ноември, ееемисијата “Профит” со нова тема – мерки за справување со инфлацијата. …

error: Содржината е заштитена!