Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Фолк рефрени и смеа во новогодишното шоу на ТВ 24

Фолк рефрени и смеа во новогодишното шоу на ТВ 24

Oваа година, ТВ 24 ќе емитува забавна емисија за дочек на Новата 2022 година.

Специјално издание на кумановската хумористична емисија “Нема љутиш” ќе се прикажува на телевизија 24 со многу забава, македонски народни песна и игри.

Наум Петрески, Благоја Грујовски се дел од имињата кои ќе ги отпеат познатите македонски фолк рефрени, а покрај музика на сцена, ќе слушнеме и скечеви на водителите на емисијата.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!