Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Џумбус со Благица, Миле и Сани за новогодишната ноќ на Алфа

Џумбус со Благица, Миле и Сани за новогодишната ноќ на Алфа

Вистински новогодишен џумбус на 31 декември со почеток во 21 часот на Алфа. Новогодишна програма со најголемите фолк ѕвезди од Македонија.

Благица Павловска, Благоја Брујовски, Миле Кузмановски, Сани и многу други се дел од забавата што оваа година ќе ви ја приреди Алфа телевизија за веселно и среќно сите заедно да влеземе во новата година.

Македонски и српски песни, чочеци, дајриња и многу игра следува на Алфа за Новогодишниот дочек.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!