Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Гавазова и Адил ќе ве забавуваат за Нова година на Канал 5

Гавазова и Адил ќе ве забавуваат за Нова година на Канал 5

Сузана Гавазова, Александар Тасевски од “Браво бенд” и српскиот фолкер Адил ќе ве забавуваат во новогодишната емисија на Канал 5 телевизија.

Од 22.30 часот започнува веселата прослава со Канал 5. Музика, игра, бенд е она што ќе го понуди Канал 5 за своите гледачи кои сакаат да ја дочекаат новата 2022 година во друштво на македонска и српска музика.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Справување со инфлацијата како тема во „Профит“ на Наша ТВ

Овој петок, 18 ноември, ееемисијата “Профит” со нова тема – мерки за справување со инфлацијата. …

error: Содржината е заштитена!