Почетна / Филм / Шведската драма за човекот по име Уве вечерва на Телма
петок, 22 декември, 2023 година, Телма телевизија, 22.15 часот

Шведската драма за човекот по име Уве вечерва на Телма

Намќорeст, но симпатичен човек го наоѓа својот осамен свет превртен кога во соседството се вселува бурно младо семејство.
Запознајте го Уве. Тој е тип на човек кој покажува кон луѓето што не ги сака како да се провалници фатени пред прозорецот од неговата спална соба.

Тој има цврсти принципи, строги рутини и краток фитил. Луѓето го нарекуваат огорчениот сосед од пеколот, но дали Уве е огорчен само затоа што не шета наоколу со насмевка излепена на лицето цело време?

Зад откачената надворешност има приказна и тага. Така, кога едно ноемвриско утро еден разговорлив млад пар со две мали ќерки се вселуваат во соседството и случајно го срамнуваат поштенското сандаче на Уве, тоа е водич за комична и трогателна приказна која ќе следи.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!