Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Совети за здравје, забава и контакт со гледачи секое попладне на Телма

Совети за здравје, забава и контакт со гледачи секое попладне на Телма

Што сè е потребно за да го зачувате и подобрите вашето здравје? Како да ги разликувате вистините од заблудите при решавањето на разните здравствени проблеми?

Сите одговори на едно место – во “Телма Амбуланта”. Информативна емисија посветена на вашето здравје, од понеделник до петок во 12:45 на Телма.

Веднаш по Амбулантата, следуваат “90 минути” со Цеце и Марко. Информации, необични приказни, херојски подвизи, животни стории, граѓанска и културна платформа во чекор со модерните технологии, иновации, уметноста на живеење и многу забава.

Следите и ќе следите и промоции и интервјуа секој работен ден во 13.45 часот на Телма во забавната емисија “90 минути”.

И за крај на попладневната програма во живо, следува контактната емисија “Црвена линија”. Твитни! Јави се! Вклучи се!

Најжешките твитови и теми на денот со директни вклучувања на гледачи, секој работен ден од 16:15 до 17:30 со Гоце Андреевски.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова забавно музичка емисија „Stars“ секоја среда на Алфа

Нов естраден магазин “🌟STARS🌟” на Алфа телевизија. Сите најнови случувања и екслузивни гости ќе може …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!