Почетна / ФОТО / Фото | Симболика на Алфа – се појавија мустаќи во логото на екран

Фото | Симболика на Алфа – се појавија мустаќи во логото на екран

Во логото на Алфа, кое стои на екранот, денеска се појавија мустаќи.

Телевизија Алфа очигледно сакала на симболичен начин да ја одбележи годишнината од смртта на Гоце Делчев, еден од од најголемите македонски визионери, организатор и предводник на македонското национално ослободително движење, кој пред 117 години беше убиен во селото Баница.

Па токму поради таа причина, веројатно се и мустаќите / брковите во логото, нешто по кое физички е препознатлив македонскиот револуционер.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Бали Бег и Неџла со новогодишна честитка до фановите

Најпопуларниот турски актерски пар со новогодишна фотографија ја честита новата година на своите фанови. За …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!