Почетна / МК Сцена / Фото | Вака Бејби, Игор и Тони го празнуваат 2 Август – Илинден

Фото | Вака Бејби, Игор и Тони го празнуваат 2 Август – Илинден

 

Живи, здрави и весели – македонските јавни личности за Илинден

 

 

Македонските актерски ѕвезди Весна Петрушевска, Игор Џамбазов и Тони Михајловски овој Илинден го поминаа празнично во ресторанот “Македонско село”. Тие се во друштво на Кики и Мина, децата на Весна, а сликата е објавена на социјалните мрежи.

“Живи, здрави и весели” – напиша Весна. Инаку актерката е блиска пријателка со Тони и Игор, па затоа и решиле во убаво расположение да го прослават овој голем македонски празник.

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина со песна порача : Честит празник Македонијо! ❤️🇲🇰

Мега ѕвездата од домашен амбиент упати честитка за нашата сакана Македонија. Со малку изменет текст …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!