Почетна / Сапуници / Јусуф и Ада од љубовната драма на Канал 5 се и приватно во врска

Јусуф и Ада од љубовната драма на Канал 5 се и приватно во врска

Од почетоците на снимања на класичната драма “Ада” па до ден денес, главните актери ја кријат својата врска од очите на јавноста.

Општо е познато дека двајцата актери живеат во иста куќа, но “жолтиот печат” во Турција наголемо зборува дека парот ја прекинале врската последниве денови и остануваат во пријателски односи.

И за 29 годишниот Дениз Џан ала Јусуф и за 23 годишната Хафансур ала Ада, отскочна даска во кариерата им се улогите токму во “Ада”, серијата која ја следите секоја вечер на Канал 5 телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

error: Содржината е заштитена!