Почетна / Филм / Шпанската комедија за чудните херои во сабота на ТВ 24

Шпанската комедија за чудните херои во сабота на ТВ 24

Хорди Санчез, Мариа Леон, Хуан Карлос Адувири, Силвиа Абрил и Карлос Аресес ќе ги гледате оваа сабота (22 јуни) на ТВ 24 во шпанската комедија “Се бараат херои”.

Смешна и френетична комедија за најлошата организирана тајна служба. Постои посебна тајна служба за чие постоење никој не знае, составена од најдобрите меѓу најлошите, во која има хаос, дезорганизација и неред. Сепак, тие се избрани да ја спасат земјата од неизбежен напад пред да биде предоцна.

Ако не знаете како тие се грижат за вашата безбедност, не сакате и да дознаете. Но, ако и покрај тоа, сакате да дознаете, гледајте ја “Cuerpo de elite” во сабота во 20.45 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„The Majestic“, „Tag“ и „Blood diamond“ овој викенд на МРТ 1

Четврток, 22 јули на МРТ 1 по централниот дневник ќе се емитува „Мажестик“, режиран од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!