Дневни Архиви: 18/05/2019 | 23:40

Потсетете се на вашата младост со „Една летна ноќ“ на Алфа

Oд понеделник (20 мај) на местото на “Непобедливо срце”, Алфа телевизија ќе емитува уште една српска играна серија, работена по роман на Мир Јам – “Една летна ноќ”. Серијата пред неколку години беше емитувана на Сител како и сите екранизации на романите на Мир Јам. Иако продукцијата не беше во …

Повеќе »

Фото | Српските ѕвезди со поддршка за нашата Тамара и Македонија

Целиот регион денеска зборува за одличниот настап на нашата претставничка на Евровизија Тамара Тодевска. Таа со песната „Proud“ во четвртокот се претстави пред Европа и како прва извлечена влезе во финалето на Евровизија кое ќе се одржи вечерва. Поддршка за Македонија доаѓа од сите страни, особено од соседството. Јелена Карлеуша …

Повеќе »

Познатата италијанска серија за мафијата Кaмора стартува на Алфа

Нова италијанска криминалистичка серија која е базирана на бестселерот на Роберто Савијано „Гомора“ и се смета за една од најгледаните светски серии продуцирани од кабловски канал. „Гомора“ е приказна за Камора, опасната неаполска криминална организација, раскажана низ очите на 30-годишниот Циро, десната рака на кумот на кланот, Пјетро Савастано. Циро …

Повеќе »

Пред неколку години, Јагиз ѝ напишал љубовно писмо на Адриана Лима

Познатиот актер Чаглар Ертугрул, гостуваше во едно од најпознатите турски шоуа „Beyaz show” заедно со својата партнерка од серијата „Ќерките на Фазилет“, Дениз Бајсал (Хазан) и дечкото на познатата манекенка Адриана Лима, Метин Хара. Се дозна дека Чарглар пред неколку години на твитер напишал љубовно писмо на Адриана Лима. Пред …

Повеќе »

Фото | Концертот на Стинг со специјално продажно место и на Плоштад

Деновиве, плоштадот „Македонија“ го краси една интересна инсталација, коцка на која се најавува најголемиот концерт кој ќе се одржи во Скопје, концертот на Sting на Градски стадион, на кој специјален гостин ќе биде Влатко Стефановски трио V.03. Авалон Продукција поради неверојатно големиот интерес за овој концерт, одлучи на местото каде …

Повеќе »

1 ТВ со отворено студио за евровизиската вечер #proud#tamara

18 мај е денот кога сите заедно гледаме Евровизија и навиваме за нашата Тамара. Тимот на 1 ТВ подготвува и отворена програма која ќе ја поддржи онаа која не направи горди и онаа која допрва ќе блесне во финалната вечер на Евровизија 2019, Тамара Тодевска. Настапот на Тамара во финалето, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!