Дневни Архиви: 31/05/2019 | 07:59

Српската серија „Самец во брак“ од сабота во 20 часот на Алфа

На местото на “Шеширот на професорот Коста Вујиќ”, Алфа телевизија ќе ја емитува српската серија “Самец во бракот” секоја сабота во 20 часот. Серијата е снимена по роман на Мир Јам, авторката на неколкуте српски серии емитувани на Сител, a сега кои се емитуваат на Алфа. По истиот роман се …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!