Почетна / Забава / Евровизија / 1 ТВ со отворено студио за евровизиската вечер #proud#tamara

1 ТВ со отворено студио за евровизиската вечер #proud#tamara

18 мај е денот кога сите заедно гледаме Евровизија и навиваме за нашата Тамара. Тимот на 1 ТВ подготвува и отворена програма која ќе ја поддржи онаа која не направи горди и онаа која допрва ќе блесне во финалната вечер на Евровизија 2019, Тамара Тодевска. Настапот на Тамара во финалето, тимот на 1 ТВ ќе го гледа заедно со нејзиното семејство.

– Споделуваме емоции, коментираме, споделуваме забава и среќа, бидете со нас и бидете #proud. – велат од 1 ТВ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И вие ќе плачете со ова видео : Тамара ѝ ја пее „Proud“ на Нина

Тамара Тодевска, македонската претставничка на „Евросонг“ оваа година направи изненадување кое сигурно нема да ве …

error: Содржината е заштитена!