Месечни Архиви: April 2019

Фото | Скандалозна свадба во хит серијата „Ќерките на Фазилет“ на Сител

Запрепастувачки заплети секојдневно го окупираат Вашето внимание во хит серијата на Сител – “Ќерките на Фазилет”. Конечно… свадба каква што не сте виделе. Гала вечер каква што секоја девојка посакува. Венчаница каква што само хероините од бајките носеле на себе. Дојде моментот на гламурозната свадба во турската Династија. Дојде моментот …

Повеќе »

Алфа остана без дуел на претседателските кандидати – кој откажал?

Предизборното соочување на Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски на Алфа телевизија беше закажано за денеска, 30 април каде во “Отворено на Алфа”, своите ставови за актуелните политички и економски ситуации во земјата требаше да ги соочат потенцијалните кандидати за следниот претседател. Најава за дебатата веќе неколку дена одеше на …

Повеќе »

Познати актери во нова драматична продукција на Алсат и на Сител

Еден погрешен чекор ќе го разоткрие неговиот двоен живот. Приказна за напорите и искушенијата на човекот кои поради одлуките од минатото ќе се најде меѓу два огна, две жени, две ќерки и два сина. Татко растргнат меѓу две фамилии ќе мора да ја признае вистината затоа што во рацете на …

Повеќе »

Видео | Каролина во Америка емотивно ја отпеа „Празно е без оваа љубов“

Македонскиот супербренд Каролина Гочева велигденските празници ги поминува во Њујорк каде нејзиниот сопруг Михаил Корубин деновиве имаше своја сопствена изложба чии уметнички дела беа изложени пред светската критичка елита. Мега ѕвездата Гочева покрај тоа што на социјалните мрежи сподели фотографии од изложбата на Корубин, таа  нѐ почести и со прекрасни …

Повеќе »

Време на серенади и џентлмени во „Непобедливо срце“ на Алфа

Oд понеделник до петок на телевизија Алфа, на местото од “Дубровничка зора” во 19.50 часот ќе се емитува српската серија “Непобедливо срце”. По “Ранетиот орел” која се емитуваше на Алфа и по “Гревот на нејзината мајка”, која моментално се емитува, ова е третата серија која е екранизација на делото на …

Повеќе »

„Гревот на нејзината мајка“, уште едно дело од Мир Јам на Алфа

По завршувањето на српската костимирана серија “Ранетиот орел”, Алфа телевизија секоја недела во 20 часот ја емитува “Гревот на нејзината мајка”, кое се смета за најинтригантното дело на Мир Јам чие дејство се случува во Кралството Југославија пред Втората светска војна. Приказната го прати животот на една девојка која многу …

Повеќе »

Видео | Лила му го скрши јајцето на Стефан од „Ексклузив“

Екипата на 1 ТВ вчеравечер го дочека Христовото воскресение со граѓаните пред православните храмови во Скопје. Многу познати јанви личности се најдоа токму “фатени” од камерата на 1 ТВ и “Ексклузив”. Лила беше начекана пред Соборниот храм во Скопје каде традиционално секоја година со свеќа во рака го дочекува моментот …

Повеќе »

Јубилејниот концерт на Нокаут на СРЦ Кале велигденски на МТВ 1

НОКАУТ и Авалон Продукција после 20 години се вратија на местото каде што Нокаут го одржа првиот голем концерт во СРЦ Кале, во организација токму на Авалон Продукција. Во октомври минатата година се одржа големиот концерт на Нокаут, кој го снимаше Македонската телевизија. По повод големиот христијански празник Велигден, денеска …

Повеќе »

Големиот солистички концерт на Лозано за Велигден на ТВ 24

На големиот христијански празник, концертно уживање со Лозано на ТВ 24. Во 22.30 часот ќе се емитува концертот кој Влатко го одржа пред неколку недели во ВИП арената “Борис Трајковски” пред илјадниците фанови. Гости на концертниот спектакл беа момците од Некст Тајм, а голем дел од колегите како Каролина, Елена, …

Повеќе »

Репризи на блокбастери во текот на целиот ден – Велигден на Телма

Велигденскиот дух на телевизија Телма преку познати филмски остварувања кои минатата година беа прикажани на оваа телевизија. Дента, недела на 28 април во 13.15 часот ќе го следиме “Blended” (Случајно заедно). По катастрофалниот прв состанок, самохраните родители Лорен и Џим ќе се согласат дека не сакаат никогаш повторно да се …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!