Дневни Архиви: 14/05/2019 | 16:41

Од авторот на скандинавски трилери, доаѓа „Арне Дал“ на 1 ТВ

Нова телевизиска серија на програмата на 1 ТВ. На местото на епската приказна за “Викинзите”, на оваа фреквенција ќе се емитува скандинавската крими серија “Арна Дал” – понеделник, среда и петок во 23.15 часот. Се работи за шведска серија за еден елитен одред истражители. Екранизација на серијалот на романи на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!