Дневни Архиви: 04/05/2019 | 22:46

Видео | И Њујорк занеме пред нејзиниот глас – „Со маки сум се родила“

Најголемиот македонски бисер – музичката икона Каролина со нова видео снимка од Њујорк. По маестрално отпеаната “Празно е без оваа љубов”, повторно пијано верзија во друштво на Дуке Бојаџиев, но овојпат ја слушаме емотивната народна песна “Со маки сум се родила”. Спонтаната изведба на песната на Каролина, Дуке и Исмаил …

Повеќе »

Авалон : Најголема ѕвезда на концертот беше енергијата на публиката

По вчерашниот спектакл кој го одржи Лени Кравиц во Скопје, и фановите и организаторите се без зборови. Лени (54), четирикратниот добитник на највисоките музички награди „греми“, кој со години ги освојува светските топ листи со своите хитови, во организација на „Авалон“ продукција, одржа концерт во Скопје, во рамките на европскиот …

Повеќе »

Видео | Предводникот на „Психомодо поп“ на гости кај Мишко на ТВ 24

6 мај, понеделник во 18.30 часот на ТВ 24 ќе се емитува ново издание од познатата емисија “Патот до успехот”. Кога ќе се спомене хрватскиот поп-панк, на памет ни паѓа „Психомодо поп“. Предводникот на групата, Давор Гобац во “Патот до успехот”. За филозофијата зад креацијата. За муабетот со Били Ајдол. …

Повеќе »

И оваа недела наутро на ТВ 24 забавувајте се со „Свеќичката Оги“

Викенд забава на 24ка со новиот анимиран лик Недела во 9.50 часот на ТВ 24 следува нова епизода од анимираната серија за “Свеќичката Оги”. Серијата е во продукција на Дримленд, македонска продукција и сопственик на ланец игротеки која најпрвин ја лансираше серијата на онлајн сервисот Youtube. Преку веселата и шармaнтна …

Повеќе »

Драма, романса и акција во саботното кино на Прва скопска МТМ

Прва Скопска МТМ телевизија со саботна филмска треска на својата програма. Оваа сабота (4 мај) во 20.35 часот маратонот започнува со драмата “Девет полни месечини”. Силна љубовна приказна која го истражува односот на два навидум неверојатно различни светови и личности кои се родени еден за друг. Френки е алкохоличарка која …

Повеќе »

„Квадрат“ ве едуцира како да ги уредите бањата и градината

Во недела, 5 мај во 11.30 часот претпладне, ново издание од емисијата за уредување на домот – “Квадрат”. Како да ја уредите бањата во минималистички стил, како да ја уредите градината а да сето тоа изгледа естетски убаво и средено… и како да го комбинирате живите бои, открива Ана Николовска …

Повеќе »

Видео без цензура | Масовна тепачка во реалното шоу „Задруга“

Вистински хаос во српското реално шоу “Задруга” кое се емитува на телевизија Алфа. Сѐ започнало со расправија меѓу Луна Џогани и една од старлетите во куќата и тоа само поради Марко. Врската на Марко и Луна очигледно излезе посилна од сѐ друго, па така Марко и Луна не останаа имуни …

Повеќе »

Филмска саботна вечер на ТВ 24 со шпанската акција „Sin salida“

Ако на националните телевизии во сабота навечер се прикажуваат турска комедија, турбо фолк шоу и бокс, на ТВ 24 оваа сабота на 4 мај во 20.45 часот ќе се емитува шпанската акција “Без излез”. Филм од 2015-та година со Ектор Ечеварија во главната улога, чие сиже може да го прочитате …

Повеќе »

МТВ 1 со отворено студио за изборите – коj концепт ќе победи?

Катерина Топалова и Стојан Трпчевски во отвореното студио на МТВ 1 за денот на изборите, 5 мај. Започнувајќи од 19 часот, гледачите кои ќе сакаат да се информираат преку првиот канал на Националната телевизија, ќе може тоа да го сторат преку анализите и податоците кои ќе ви ги сервираат Топалова …

Повеќе »

Дејството кулминира, Роса во затвор во „Розевиот дијамант“ на Сител

Секое утро на Сител телевизија ја следиме теленовелата „Розевиот дијамант“, приказната за Роса која го украде идентитетот на нејзината најблиска пријателка за да го одржи ветувањето и да го заштити нејзиниот син. Во последните епизоди, дејството кулминираше и Барбара потпомогната од својата пријателка Марија Корина ја спречи свадбата меѓу Хосе …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!