Дневни Архиви: 01/05/2019 | 14:39

Видео | Lenny Kravitz со поздрав до фановите пред концертот

Kонцертот на Lenny Kravitz во петок (3 мај) ќе трае околу два часа, со сет листа од сите негови најпознати хитови и нумери од неговиот последен албум “Raise Vibration”. Lenny ја почна европската турнеја во Љубљана во саботата, а вчера настапи во ски центарот Ischgl во Австрија пред огромна маса …

Повеќе »

Филмска рецензија на дистопискиот СФ „What happened to Monday“

Во соработка со блогот “Филмска анализа” продолжуваме со објавување на најновите осврти на познати и помалку познати филмски остварувања кои зависно од рецензијата, ќе одлучите дали би ги гледале или не. Празнично, ви го претставуваме  “What happened to Monday”. What Happened to Monday е проект на продуцентската куќа Нетфликс. Овој пат …

Повеќе »

Заборавените македонски села во документарци на 1 ТВ

Од понеделник до петок, по пладне на 1 ТВ се емитува домашната документарна емисија “Заборавени”. Серијалот „Заборавени“ брои преку 700 патеписни емисии, од кои последниве пет години, во рамките на телевизиската продукција „Мариово филм“ има направено 230 репортажи и неброени прилози. – Нашите македонски села се празни. Во нашите македонски …

Повеќе »

Празнично уживање со грандиозната Каролина и Филхармонија на МТВ 1

1 мај (среда) во 20.15 часот на првиот канал на Македонската телевизија ќе се емитува премиерно најновиот концерт кој најблескавата македонска ѕвезда Каролина го одржа во Македонска Филхармонија заедно со многубројниот оркестар. Пред два месеци, дивата одржа повторно маратон на концерти, но овојпат отпеа песни во сосема поинакви аранжмани и …

Повеќе »

И вие ќе плачете со ова видео : Тамара ѝ ја пее „Proud“ на Нина

Тамара Тодевска, македонската претставничка на „Евросонг“ оваа година направи изненадување кое сигурно нема да ве остави рамнодушни. Пејачката го посети домот на Нина Костовска и специјално за неа ја отпеа евровизиската „Proud“. Погледнете го видеото и разнежнете се со емотивното изненадување кое Тамара го подготви за златното девојче со Даунов …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!