Дневни Архиви: 29/05/2019 | 21:25

Позната агендата за спектаклот на Стинг на Градски на 2 јуни

Во пресрет на големиот спектакл на Градски Стадион во Скопје, Авалон продукција излегува со соопштение до јавноста со кое уште еднаш покажа грижа и разбирање за сите македонски граѓани. Браво, Авалон, се гледаме на Градски, а во продолжение прочитајте го соопштението : Драги пријатели, Со огромно задоволство Ве информираме дека …

Повеќе »

Final 4 и финале на ЛШ гледаме овој викенд на Арена на MAX TV

Спектакуларен спортски викенд за сите Max TV корисници! Овој викенд, сите Арена спорт канали се достапни за сите Маx TV корисници. Во сабота, прво гледаме Final 4 и навиваме за Вардар, а веднаш потоа, уживаме во епското финале од UEFA Champions League. Во недела го следиме големото ракометно финале и …

Повеќе »

Прочитајте која македонска телевизија ќе го емитува „The Four“

Ексклузивно откриваме – светски познатото музичко шоу “The Four – battle for stardom” од есен добива регионална верзија. Земјите од бившите југословенски републики повторно заедно во борба за најдобрите таленти. Во Србија и Црна Гора, “Четворка” ќе се емитува на Прва телевизија, а во Македонија на Сител телевизија. Сител ќе …

Повеќе »

Концерт на Наташа Беквалац во сабота на 1 јуни во Скопје

Наташа Беквалац, викендов со свој мини концерт ќе ја забавува македонската публика. Во најдобриот летен клуб Централ Парк, во сабота на 1 јуни, новосадската барбика со целовечерен концерт пред одбрана публика ќе потсети зошто со години наназад е една од најбараните музички ѕвезди во регионот. Цената на влезниците е 300 …

Повеќе »

Фото | Забавниот парк „Мега“ останува во Скопје до 1 јули

Адреналинскиот забавен парк „Мега“ е главна атракција за децата, но и за возрасните. Отворен од понеделник до недела, секојдневно привлекува посетители од целиот град, а за викенди и од целата држава. Поради големата посетеност и позитивните реакции, паркот „Мега“ во Скопје ќе остане до крајот на јуни. Влезот е бесплатен, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!