Почетна / МК Сцена / Видео | Нашиот DJ Тод Хејз преработи песна од Сирилик

Видео | Нашиот DJ Тод Хејз преработи песна од Сирилик

Македонскиот продуцент и диџеј Тод Хејз денес го претстави ремиксот на песната „Доволни“, што на почетокот на годината ја промовираа „Сирилик“ во соработка со Валери. „Доволни“ е втора песна од „Сирилик“ на која Хејз прави ремикс, како што вели, поттикнат од позитивните реакции што ги добил по првата заедничка соработка, тогаш на песната „Во тебе се гледам“.

Хејз на македонската јавност ѝ е познат по неговите синглови „Сонце ме крена“ и Set Мe Free, но и по големиот број преработки. Во регионот постигна успех откако романската музичка компанија „Ротон мјузик ТВ“ го издаде ремиксот на песната Hurt You од naBBoo feat Miceal.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Никола Зацески со кавер на песна од Тоше по повод роденденот

Никола Зацески, во соработка со Австралиската хуманитарна организација “Play Without Boundaries” и оваа година традиционално, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!