Дневни Архиви: 11/05/2019 | 22:34

Филмска рецензија на совршениот технички СФ филм „Gravity“

Во соработка со блогот за филмски анализи, ви претставуваме рецензија на “Gravity”. Филмот што ја одбележа 2013 година е sci-fi спектаклот од мексиканскиот режисер Алфонсо Куарон (Alfonso Cuaron). Овој филм се издвојува од сите останати СФ филмови поради совршенството постигнато во техничкиот аспект, додека според сценариото за жал може да …

Повеќе »

Познатиот турски актерски пар проговори за бракот и довербата

Кадир Догулу, актерот кој го гледавме во турските телевизиски серии “Рането срце” и „Дозволи да те сакам“ проговори за својот брак со Неслихан Атагул, нам позната како Нихан од „Карасевда“. Тие својата врска ја започнаа додека глумеа во серијата „Рането срце“ во 2013, а три години подоцна љубовта ја крунисаа …

Повеќе »

Видео | За дивоградбите и новите жртви на Розмари во „Код“ на Телма

При куќа без куќа – Афродита Серафимовска само од далеку може да го види родниот дом – непознат узурпатор ѝ изградил објект во дворот и го затворил пристапот до дома. Зошто до сега не се урнати дивоградбите во Чаир? Розмари Стојкоска сѐ уште не е во затвор, нови жртви на …

Повеќе »

Видео | „Три сина“, првенчето на Раде Младеновски доби видео спот

Раде Младеновски ја промовираше својата прва песна “Три сина”, дело на Бранко Николовски и Томислав Коцевски , а музиката и аранжманот се на Златко Миладиноски. Се снимаше во студио „Анастасија“ кај Љупчо Павлоски, а видео записот го изработи  „Арт продукција“. „Три сина“ е народна печалбарска песна каде е опеана тажната …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!