Дневни Архиви: 17/05/2019 | 22:22

Сонот на едно дете во шпанската драма „Исмаел“ во сабота на ТВ 24

Саботно кино на ТВ 24 со уште една фасцинантна шпанска драма. Прочитајте ја во продолжение сторијата за Исмаел и следете го филмот на ТВ 24 оваа сабота, 18 мај со почеток во 20.45 часот. Исмаел Чоу, десетгодишно момче се качува на воз за Барселона. Тој избегал од дома за да …

Повеќе »

Завршува деветта сезона на „Долина на волците“ на Алфа

Вечерва, 17 мај, на Алфа телевизија ќе биде емитувана последната епизода од 9. сезона на популарната крими серија “Долина на волците – заседа”. Од понеделник, ТВ Алфа нема да продолжи со емитување на новите епизоди на серијата, туку на нејзино место ќе емитува италијанска криминалистичка серија. За потсетување, Алфа телевизија …

Повеќе »

Нова данска трилер серија на Телма ќе го открие текот на парите

Сместена во светот на економскиот криминал, “Bedrag” е приказна за измамите и злосторствата кои се прават како би се зголемило богатството на одредени поединци и структури. Кога едно мртво тело ќе биде пронајдено во море, близу сомнителна фарма на брегот на Данска, детективот кој е задолжен за истрагата никако не …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!