Дневни Архиви: 05/05/2019 | 12:00

Видео | „Next time“ во живо : „И на знаме пише аго Смрт или Слобода“

Музичкиот бенд Next time со ново видео ги освои симпатиите на социјалните мрежи. Во живо, Стефан од дуото ја исполнува “Нешто ќе те питам бабо” и тоа завршниот рефрен. Погледнете и слушнете како тоа звучи : Знамето им беше аго Црно и црвенои на знаме пише аго Смрт или Слобода!!! …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!