Дневни Архиви: 07/05/2019 | 13:02

За Јагиз, луѓето што прават селфиња се нарциси и се одбивни

Чаглар Ертугрул е турски актер за кого веќе пишувавме, а периодов е особено актуелен по улогата во популарната телевизиска серија “Ќерките на Фазилет” каде го глуми Јагиз, богатиот ерген со ледено срце. Освен во овој хит, актерот ни е познат и по улогите во „Не тагувај по мене“ (Синан) и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!