Дневни Архиви: 27/05/2019 | 11:26

Весело лето со малечката хероина и „Мојот вујко“ на Сител

Нова комедија за нови весели летни ноќи на телевизија Сител. Вашата слатка мала хероина се враќа на малите екрани во “Мојот вујко”, која ќе се емитува секоја вечер, веднаш по “Далеку од дома”. Во продолжение ве запознаваме со сижето на оваа семејна комедија : Јонџа е млада и убава девојка, …

Повеќе »

„Арне Дал“ на 1 ТВ истражува убиство на едно шведско семејство

За време на едно патување, автомобилот на едно шведско семејство ќе експлодира под нејасни околности. Тимот детективи започнува да го истражува мистериозниот случај што ќе ги одведе до сомнителен сопственик на ланец на ресторани кој е вмешан во трговија со дрога. Каква е поврзаноста на нарко босот со убиеното семејство …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!