Дневни Архиви: 13/05/2019 | 20:22

Кировски останува директор на Телма до 2024-та година

Атанас Кировски останува директор и главен уредник на телевизија Телма до 2024-та година. Со менаџментот на Макпетрол, Кировски се договорил да ја извршува досегашната функција до 1 јули 2024 година. Останува неговата визија да ја издигне Телма до влијателна, урбана и пристојно естетски спакувана телевизија, а со ваквата одлука, се …

Повеќе »

„Шифра Деспот“, серијата на Пинк од сега и на Алфа во 23:15 часот

Новата српска хумористична серија “Шифра Деспот” започнува на Алфа телевизија. Од понеделник до петок во 23.15 часот, веднаш по “Долина на волците” ќе ја следите најновата продукција на Пинк. Ѓорќе Марковиќ, Радослав Миленковиќ, Бранка Шелиќ, Љиљана Стјепановиќ, Тамара Крцуновиќ, Маријана Миќиќ и други се дел од актерската екипа на оваа …

Повеќе »

Фото | Нов забавен парк во Скопје, веднаш до „Борис Трајковски“

На улица „Илинденска“ веднаш до СЦ „Борис Трајковски“ е лоциран новиот забавен адреналински парк „Мега“. Забавниот парк нуди над 20 возења, од кои 10 се адреналински атракции, 10 фамилијарни возења, како и неколку интерактивни реквизити. Работното време на паркот од понеделник до четврток е од 17:00-00:00, во петок до 01:00, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!