Дневни Архиви: 23/05/2019 | 19:04

Сител со нови авантури на „Миа и јас“ за уживање на најмладите

Од овој викенд на Сител во утринскиот блок следуваат нови продолженија од цртаната серија “Миа и јас”. Веднаш по Пепа и пред “Гоуст рокерс”, најмалите гледачи ќе уживаат во приказната за Миа, која преку еден чудесен портал, се транспортираше во светот на еднорозите и змеевите. Во волшебниот свет, таа ги …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!