Почетна / Забава / Евровизија / Фото | Српските ѕвезди со поддршка за нашата Тамара и Македонија

Фото | Српските ѕвезди со поддршка за нашата Тамара и Македонија

Целиот регион денеска зборува за одличниот настап на нашата претставничка на Евровизија Тамара Тодевска. Таа со песната „Proud“ во четвртокот се претстави пред Европа и како прва извлечена влезе во финалето на Евровизија кое ќе се одржи вечерва.

Поддршка за Македонија доаѓа од сите страни, особено од соседството. Јелена Карлеуша сподели видео од настапот на Тамара, додека Марија Шерифовиќ возвраќајќи исто така ја поддржа македонската претставничка преку нејзиниот Инстаграм профил. Веднаш по нив Наташа Беквалац ги повика сите да гласаат за Македонија.

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И вие ќе плачете со ова видео : Тамара ѝ ја пее „Proud“ на Нина

Тамара Тодевска, македонската претставничка на „Евросонг“ оваа година направи изненадување кое сигурно нема да ве …

error: Содржината е заштитена!