Почетна / Серии / „Арне Дал“ на 1 ТВ истражува убиство на едно шведско семејство

„Арне Дал“ на 1 ТВ истражува убиство на едно шведско семејство

За време на едно патување, автомобилот на едно шведско семејство ќе експлодира под нејасни околности. Тимот детективи започнува да го истражува мистериозниот случај што ќе ги одведе до сомнителен сопственик на ланец на ресторани кој е вмешан во трговија со дрога.

Каква е поврзаноста на нарко босот со убиеното семејство и дали тимот на истражители ќе успее да ги одгатне скриените тајни, гледаме во крими серијата “Арне Дал” на 1 ТВ во среда и петок, во последните мајски денови, во 23.15 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Необично интервју на Мерт и Сарп од серијата Инсајдер

Кога мегапопуларната серија „Инсајдер“ се појави на ТВ-пазарот во Чиле, Чагатај Улусој и Арас Булут …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!