Почетна / Телевизија / Прочитајте која македонска телевизија ќе го емитува „The Four“

Прочитајте која македонска телевизија ќе го емитува „The Four“

Ексклузивно откриваме – светски познатото музичко шоу “The Four – battle for stardom” од есен добива регионална верзија. Земјите од бившите југословенски републики повторно заедно во борба за најдобрите таленти.

Во Србија и Црна Гора, “Четворка” ќе се емитува на Прва телевизија, а во Македонија на Сител телевизија. Сител ќе врши директни преноси од гала вечерите на шоуто. Начинот на пријавување го објавуваме наскоро, а вие подгответе се да застанете на регионалната музичка сцена и да добиете син или црвен прстен од жири комисијата.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тотал ТВ ја исклучи Канал 5 од понудата, прочитајте зошто

Oд четвртокот, 10 ноември 2022 година, националната Канал 5 телевизија не е дел од програмската …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!