Почетна / Телевизија / Прочитајте која македонска телевизија ќе го емитува „The Four“

Прочитајте која македонска телевизија ќе го емитува „The Four“

Ексклузивно откриваме – светски познатото музичко шоу “The Four – battle for stardom” од есен добива регионална верзија. Земјите од бившите југословенски републики повторно заедно во борба за најдобрите таленти.

Во Србија и Црна Гора, “Четворка” ќе се емитува на Прва телевизија, а во Македонија на Сител телевизија. Сител ќе врши директни преноси од гала вечерите на шоуто. Начинот на пријавување го објавуваме наскоро, а вие подгответе се да застанете на регионалната музичка сцена и да добиете син или црвен прстен од жири комисијата.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Репризи на Алфа „од јутра до сутра“, ќе има ли на есен нешто ново?

Ако цела измината сезона 2018/2019, телевизија Алфа емитуваше премиерна програма, одеднаш ова лето буквално целата …