Почетна / Филм / Петок навечер на Телма – акциониот трилер „Line of duty“

Петок навечер на Телма – акциониот трилер „Line of duty“

Line of duty (2019) – акција на Телма во петок, 10 мај 2024 година во 22.15 часот

Френк Пени е посрамотен полицаец кој бара шанса да се искупи откако го убил киднаперот – единствената трага и надеж за спас на грабнатата 11-годишна ќерка на началникот на полицијата. За да успее да ја пронајде девојката Френк ќе треба да побара помош од блогерката Ава Брукс. Френк и Ава се во трка со времето.

Но не само што треба да се соочат со безброј препреки, туку тие го имаат во играта и братот на киднаперот кој е гладен за одмазда.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трилер мистеријата „ Last moment of clarity“ вечерва на Телма

Тој ќе помине три години во тага, сведочејќи за смртта на својата свршеница. Вината за …

error: Содржината е заштитена!