Почетна / Сапуници / Наместо нови содржини, ТВ 24 реши да репризира репризa

Наместо нови содржини, ТВ 24 реши да репризира репризa

Наместо премиерни содржини, телевизија 24 се одлучи по завршетокот на драмската серија “Жртви на љубовта” да емитува репризи. Па така, наместо нова и премиерна серија, повторно секој работен ден во 18.25 часот и во 14.40 часот ќе се прикажува репризно италијанската серија “Страст во Тоскана”.

Истава серија пред многу години беше емитувана на телевизија Сител, а пред два месеци заврши нејзиното репризно емитување токму на ТВ 24. И сега… повторно и уште еднаш.

Дали од сите светски продукции и нови серии, мора на гледачите да им се нудат репризи? Нема ли некоја италијанска, шпанска, руска можеби серија која не би била реприза?

Страсти Тоскане — Википедија

Дали менаџерскиот тим на телевизијата размислува да понуди нова серија за гледачите како што што тоа во континуитет го прават националните телевизии Сител, Канал 5 и Телма ?

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова мексиканска новела на Телма по завршетокот на „Непобедлива љубов“

По завршетокот на мексиканската теленовела “Непобедлива љубов”, Телма телевизија за своите гледачи во 13.45 часот …

error: Содржината е заштитена!