Дневни Архиви: 21/04/2024 | 14:09

Фантастичен концерт на Жељко Самарџиќ – ја испеа Бисер Балкански

Во преполна сала и добра енергија помина концертот на Жељко Самарџиќ во Скопје. Гостинка на концертот беше Калиопи која со Самарџиќ ја пее „Знам”, која ја напиша Ромео Грил, а од лани стана доста популарна во регионот, а гостуваше и Бора Чорба. Ефективен беше стартот на концертот со песната „Бисер …

Повеќе »

Ацо Пејовиќ на 3 август во Охрид – голем концерт на ,,Билјанини извори”

После незаборавните скопски концерти, „Balkan Media Production” Ви ги претставува летните охридски спектакли. Ацо Пејовиќ, една од најголемите музички ѕвезди на Балканот, доаѓа повторно во Охрид, каде што ќе одржи концерт на 3 август на „Билјанини извори”. Тие што веќе имале можност да го слушаат знаат дека ќе биде огромно …

Повеќе »

Мартин 99: Пред да се оженам еден телефон швалерски, друг за работа

Во најновата епизода на подкастот „Искрено со Ивана И Адријана”, девојките седнаа со Мартин Трпчевски познат како Мартин 99. Со него зборуваа на тема љубомора, контрола на партнерот и социјалните медиуми, како и чепкaње во телефони. Ја отворија темата кои партнери се љубоморни и зошто не им веруваат на личноста …

Повеќе »

„Божествен“ – концерт на Македонската филхармонија по повод Велигден

По повод најголемиот христијански празник Велигден, Македонската филхармонија го најавува концертот „Божествен”, кој ќе се одржи в четврток на 25 април, со почеток во 20 часот. Премиерно во Македонија, ќе биде изведено едно од највеличествените дела на шкотскиот композитор Џејмс Мекмилан – „Седумте последни зборови од крстот”. Во вториот дел …

Повеќе »

За Велигден е најубо во Битола со Каролина во Хотел Епинал

Препуштете се на едно вистинско музичко уживање заедно со Битолското чупе ексклузивно во Хотел Епинал. Затоа бидете дел од еден сосема поразличен настап со бест-оф Каролина! Недела 05.05 Почеток: 12:00ч-16:00 Прв Настап Почеток: 21:00ч-01:00ч Втор Настап Картите се пуштени во продажба и можат да се набават во лобито на Хотел …

Повеќе »

Дебата на МРТ со сите кандидати за претседател на државата

Од јавниот сервис ја потврдија информацијата дека сите кандидати за шеф на државата ја прифатиле поканата за дебата. Првото и единствено предизборно соочување на сите седуммина кандидати за претседател на државата ќе се одржи вечерва (недела, 21 април 2024 г.) на МРТ 1. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

21 април, недела на Телма – акциониот трилер „Миља 22“

Џејмс Силва (Валберг) е оперативец на најпочитуваната и погрешно разбрана единица на ЦИА. Со помош на таен тим командоси, Силва мора да обезбеди и да пренесе на безбедна локација цел што има информации од витално значење за сечиј живот. Дали ќе успее во својот план? Кого ќе го жртвува за …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!