Дневни Архиви: 22/04/2024 | 11:09

,,На кавга со Мирчевски”, подкаст на Youtube каналот на Канал 5

По примерот на другите домашни и светски телевизии, и националната Канал 5 телевизија со свој подкаст – 5 Cast. Водителската палка му припаѓа на директорот на телевизијата – Иван Мирчевски, а серијалот подкасти ќе се емитува на Youtube каналот на Канал 5. “На кавга со Мирчевски” – подкаст во 21.30 …

Повеќе »

Lenny Kravitz се враќа во Охрид за Илинденските празници

Кога се концертите во прашање, во Македонија постои една легенда која многу брзо прерасна во урбан мит. А, тоа е: ,,Имало кај нас концерти, ама ниту еден не бил ни приближно добар како оној на Lenny на стадион во Охрид”. Добро, да – имаше нешто необјасниво таа вечер во воздухот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!