Дневни Архиви: 05/04/2024 | 15:04

Серијалот „Underworld“ со Маријана ван Зилер од 7 април на Nat Geo

По големиот успех на документарниот серијал „Илегална трговија“, наградената новинарка и добитничка на „Еми“ во категоријата документарни програми, Маријана ван Зелер, од 7 април ќе пристигне на каналот NATIONAL GEOGRAPHIC. Не пропуштајте секоја недела во 22:00 часот специјално издание на ова возбудливо ТВ шоу наречено „Подземје“. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Постер на турска серија инспирација за постерот на Скопскиот моден фестивал?

Од 3 до 6 април во трговскиот центар Diamond Mall се одржува четвртото издание на Skopje Fashion Festival powered by Државна Лотарија. Главните протагонисти од најавнaта кампања се Сергеј Варошлија, Моника Црнокрак, Иван Наумовски, Калтрина Круезиу, Октај Сејди и Сара Дамчевска, но она што ни падна во очи е токму …

Повеќе »

Ивана Кнез со тајна вечера го отвори Скопски моден фестивал

Македонската дизајнерка ги прослави петнаесетте години присуство на домашната сцена со драматичниот спектакл „Viva La Drama“, кој се одржа синоќа во трговскиот центар Diamond Mall. Mистеријата е конечно разрешена – домаќинка на тајната вечера за која се подготвуваа главните протагонисти од најавнaта кампања за четвртата сезона на Skopje Fashion Festival …

Повеќе »

Концерт на Funk Shui во културно-едукативниот центар Лабораториум

Funk Shui ја одбележаа 2023та со преку 20 концерти во Европа и на Балканот (Берлин, Виена, Гронинген, Белград, Нови Сад, Загреб, итн.), како и издавање на долгоочекуваниот албум “Никогаш Пак” на 31 Март 2023 кој резултираше со два распродадени концерти во Скопје во Младинскиот Културен Центар. “По една година од …

Повеќе »

Премиерна изведба на „Симфонија од дивината“ – проект за деца

Македонската филхармонија, на 11 мај (сабота) во 12 часот, ја најавува изведбата на најновиот, премиерен проект за деца насловен „Симфонија од дивината” („Wild Symphony”), чиј автор е светски познатиот писател Ден Браун! Станува збор за проект базиран врз новата, илустрирана детска книга на Ден Браун, најпродаваниот автор според „Њујорк Тајмс”, …

Повеќе »

30 години јубилеј – Академија и студио „Леонтиќ”

30 години да опстоиш во овие турбулентни времиња е успех, но 30 години да умееш да станеш една успешната приказна и бренд препознатлив по својот квалитет во својата област е навистина голем успех… Но, кога сме кај јубилеите, првата прослава на Леонтиќ е на десетгодишнината. Леонтиќ го направи првиот бум, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!