Дневни Архиви: 04/04/2024 | 13:30

Регионот во тага и неверување – малата Данка е убиена и фрлена во депонија

Македонските медиуми ја пренесоа веста која ја потресе српската и регионалната јавност – девојчето по кое се трагаше 10 дена е убиено. Веста ја соопшти српскиот претседател Александар Вучиќ, по што сите медиуми во соседна Србија во шок и неверување продолжија да ги пренесуваат тамошните информации од полицијата. Двајцата монструозни …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!