Дневни Архиви: 11/04/2024 | 13:26

Акционата авантура за херојот „Робин Худ” во недела на Телма

недела, 14 април 2024 година, Телма ТВ, 22.15 часот – “Робин Худ” Робин од Локсли, е фрлен во хаосот на Третата крстоносна војна, измамен од корумпираниот шериф на Нотингем. Откако ќе сведочи за неизговорливи ужаси, Робин се враќа дома за таму да открие дека е прогласен за мртов, неговиот имот …

Повеќе »

Во петок на Телма – популарната авантура „The Hunger games”

Приказната е заснована во пост-апокалиптичка држава наречена Панем, која е поделена на дистрикти (реони). Главниот град на Панем е Капитол, а Панем е опкружен со 12 дистрикти. Секоја година од секој дистрикт се бираат по две жртви, таканаречени трибути. Се бираат по два трибути од секој дистрикт, момче и девојче, …

Повеќе »

Саботна вечер на Телма со бразилската комедија „Сакани”

сабота, 13 април 2024, Телма ТВ, 19.15 часот – Сакани Ајрин е мажена за Клаус. Тие живеат во Петрополис, мал град на периферијата на Рио де Жанеиро и имаат четири деца. Фернандо ; Родриго и близнаците. Двојката со години се бори да ја заврши изградбата на својата нова куќа. Ајрин …

Повеќе »

Пирс Броснан и Гај Пирс во трилерот „Spinning man” во сабота на Телма

сабота, 13 април 2024 година, Телма ТВ, 22.15 часот – Филозофија на убивањето Еван Бирч е семеен човек и почитуван професор на истакнат колеџ каде неговите предавања по филозофија се многу популарни. Кога исчезнува студентката Џојс, сопругата на Еван се сомнева во неговата вмешаност. Детективката Мајли има уште повеќе причини …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!