Почетна / Забава / Мартин 99: Пред да се оженам еден телефон швалерски, друг за работа

Мартин 99: Пред да се оженам еден телефон швалерски, друг за работа

Во најновата епизода на подкастот „Искрено со Ивана И Адријана”, девојките седнаа со Мартин Трпчевски познат како Мартин 99. Со него зборуваа на тема љубомора, контрола на партнерот и социјалните медиуми, како и чепкaње во телефони. Ја отворија темата кои партнери се љубоморни и зошто не им веруваат на личноста во која се во врска.

Мартин и Адријана се сложија дека со вистинскиот партнер нема да чувстуваш љубомора, додека Ивана остана на став дека таа ќе го провери телефонот на партнерот за секој случај. Таа дури на двајцата им одржа лекција како треба да се провери телефонот на партнерот, доколку имаат сомнеж.

Уживајте во разговорот во кој се отворија многу теми и прашања како зошто сме љубоморни, која е причината за тоа и дали љубовта и љубомората одат едно со друго?

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Искра“ – концерт на Филхармонија со виртуозот на виолина Симовиќ

Македонската филхармонија го најавува концертот „Искра” кој ќе се одржи на 16 мај (четврток) со …

error: Содржината е заштитена!