Дневни Архиви: 07/04/2024 | 22:33

Real tribute – Симфониски концерт на Тина Тарнер на 1 јуни во Скопје

Рок симфонијата “Simply the best” посветена на кралицата на рокенролот и музичката икона Тина Тарнер, ќе биде изведена на 1 јуни во „Арена Борис Трајковски” со повеќе од 40 луѓе на сцената. Тина Тарнер беше славна по своите бурни, енергични сценски изведби и по моќниот вокал, често нарекувана кралица на …

Повеќе »

И покрај нашето неучество, поранешни претставници на евровизиските забави

Иако Mакедонија втора година по ред не учествува на Евровизија, нашите поранешни претставници со задоволство ги прифаќаат поканите за учество на т.н. Евровизиски забави односно Pre partyES. Досега се одржаа три такви забави, првата во Мадрид, втората во Барселона, а третата во Лондон. Освен годинешните претставници на Евровизија, на овие …

Повеќе »

Зошто Алфа репризира содржини емитувани на другите телевизии?

Веќе неколку години, националната телевизија Алфа прикажува турски серии кои со огромен успех се емитуваа на другите национални телевизии пред многу години. Феномените 1001 ноќ и Кога лисјата паѓаат, емитувани на А1, беа рециклирани повторно од страна на Алфа телевизија, по што следеа серии како Величествениот, Аси, Плачот на виолината, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!