Дневни Архиви: 06/04/2024 | 14:10

Πсихолошката драма „Невиност” продолжува на малите екрани

Базирана на вистинска приказна, “Невинoст” е психолошка драма, чии автори го следеа теркот на популарните “Истанбулската невеста” и “Мојот дом”. Серија со една поинаква тематика, серија со поинакви емоции и големи животни поуки. Во првата сезона, емитувана на Сител, се запознавме со Хан, успешен бизнисмен кој живее заедно со неговиот …

Повеќе »

Сабота, 6 април, Телма | Биографската драма „Burden“

сабота, 6 април 2024 година – Тежината на уверувањето, Телма телевизија, 22.15 часот Кога музејот што го слави Кју Клукс Кланот се отвора во мало гратче во Јужна Каролина, идеалистичкиот свештеник Кенеди решава да направи се што е во негова моќ за да спречи зовривање на расните тензии. Но, членовите …

Повеќе »

Недела, 7 април, Телма | Канадската акција „Daughter of the wolf“

недела, 7 април 2024 година – Ќерката на волкот, Телма телевизија, 22.15 часот Клер Хамилтон, жена-командос, се враќа дома од својата должност по неодамнешната вест за смртта на нејзиниот татко каде што ќе влезе во расправија со нејзиниот 13-годишен син Чарли. Кога се рашири веста за големото наследство на Клер, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!