Дневни Архиви: 17/04/2024 | 13:02

Нова мексиканска новела на Телма по завршетокот на „Непобедлива љубов“

По завршетокот на мексиканската теленовела “Непобедлива љубов”, Телма телевизија за своите гледачи во 13.45 часот продолжува со уште една нова серија од продукцијата на Телевиса. Теленовела полна со предавствa, интриги, одмазда и моќ. Во главните улоги ќе ги гледаме Ливија Брито (Пепелашка) и Освалдо де Леон (Украдена љубов), а во …

Повеќе »

Репризи на народни приказни пополнуваат термини на Алфа

Вести, политички емисии и дебати. Во тоа се состои во главно програмата на телевизија Алфа. Секако, цел прајмтајм е исполнет со репризи на српската емисија Проводаџија. Сето она што беше премиерно за Алфа како странска програма повеќе не се емитува. Па така, наместо турска серија, во 16.30 часот се прикажуваат …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!