Дневни Архиви: 08/04/2024 | 14:42

Скопски моден фестивал го затвори шоуто на Сара Фешн

Познатиот македонски бренд за интимна облека ги обележа дваесетте и петте години успешно постење на домашната и регионалната сцена, со сценски перформанс за новата колекција за пролет и лето, музички настап на бендот Blackberries и коктел за почесните гости на свеченото затварање, како завршница на четвртата сезона на културно-забавната манифестација …

Повеќе »

Адријана Кеш: Која жена не би сакала партнерот да има пари?

Љубовта, сексот, но и проблемите во врските од машки, но од и женски аспект во поткастот “Искрено” со Ивана и Адријана, ова е новиот поткаст за сите оние кои се прашуваат колку се комплицирани машко-женските односи. Во Искрено со Ивана и Адријана на zase.mk девојките зборуваат за врските, раскинувањата, љубовта, …

Повеќе »

Петар Грашо со трет концерт со симфониски оркестар во Скопје

Концертите на Петар Грашо предизвикаа огромен интерес кај македонската публика како за никој досега, барањата за влезници сѐ уште не стивнуваат и токму поради тоа, закажан е и трет концерт во Скопје. Петар Грашо ќе одржи трет ексклузивен концерт со симфониски оркестар во Скопје и тоа на 29 април во …

Повеќе »

Сергеј Крилов со Филхармонија настапува како виолинист и диригент

Македонската филхармонија го најавува концертот „Езотерија”, кој ќе се одржи овој четврток (11.04.2024) со почеток во 20 часот, а на кој како виолинист, но и како диригент, настапува прочуениот Сергеј Крилов! Заедно со Крилов (1970), кој се смета за еден од најталентираните виолинисти на својата генерација и веќе одамна етаблиран …

Повеќе »

Ирина: Кога прв пат го погледнав Павле, знаев дека ќе ми биде сопруг

Во новото издание на „Нешто конкретно” се славеше љубовта и тајната на складните и долгогодишни бракови од една страна и проблемите и сопките со кои се соочуваат новите бракови од друга страна. Кој е зачинот кој треба да го има секој брак за да има краен рок на траење додека …

Повеќе »

Турската сапуница „Грешници” обновена и за следна сезона

Маратонската турска сапуница “Грешници” доби зелено светло за нова трета сезона. Хира и Орхун продолжуваат и наредната 2023/2024 телевизиска сезона секојдневно да ја споделуваат својата љубов на малите екрани во Турција со што серијата би имала минимум 500 продолженија покрај досега емитуваните 310 со едночасовно времетраење како што се емитува …

Повеќе »

Законска обврска – вести во предизборието за лица со сетилна попреченост

Согласно обврските од Изборниот законик, Јавниот радиодифузен сервис, односно Првиот и Вториот програмски сервис на Македонска телевизија и приватните телевизиски програмски сервиси на државно ниво што ќе објавуваат платено политичко рекламирање, имаат обврска при известувањето за изборите, едно издание на вестите и една содржина емитувана во периодот од 16.00 – …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!