Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Фото | Најлудиот дочек на Новата година и овој пат е на Сител

Фото | Најлудиот дочек на Новата година и овој пат е на Сител

„Младоста е кога ви дозволуваат да останете будни до полноќ за Нова година; Старост е кога ве тераат на тоа. Оптимистот остнува буден до полноќ за да ја дочека Нова година, а песимистот останува буден за да се увери дека старата сигурно поминала!“

Но, затоа и едни и други, и млади и стари, и оптимисти и песимисти имаат 100 причини оваа новогодишна ноќ да ја поминат со највеселиот дочек кој ви го приредува Сител телевизија.

Новогодишна забава која се гледа и слуша. 100 одбрани песни за 100 проценти игра.

100 проценти песна за 100 процентно новогодишно расположение.

Ајде сите на нозе во петок.

Ај машала, машала,
Каква прослава голема,
Ајде весело, весело,
Ајде сите на оро.

Забавата може да почне … и да трае сè додека нè држи и глас и стас.

Да наздравиме за новата година и новата шанса да ги подобриме работите. Сител, 21.15 часот – Новогодишна луда ноќ за влез во 2022-та година.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова сезона од талент шоуто „Пат до ѕвездите“ секој петок на Алфа

„Пат до ѕвездите” е музичко талент шоу во продукција на „Арт студио“, кое се емитува …

error: Содржината е заштитена!