Почетна / 2021 / June (страна 4)

Месечни Архиви: June 2021

Почина незаборавната Шахика, негативката во „Забрането јаболко“

Неверојатен пресврт во најновата епизода од популарната гламурозна драма “Забрането јаболко”. Серијата која постави високи критериуми кај телевизиските продукции не престанува и понатаму да изненадува. Неочекуван шок во вечерашната епизода ги запрепасти гледачите на Канал 5. Негативката која убиваше со отров овојпат стана жртва на една психопатка. Почина Шахика Екинџи …

Повеќе »

Интересна и специфична серија – „Хотел Русија“ во 17.50 часот на МТМ

Oд понеделник до петок во 17.50 и 21.00 часот на Прва скопска МТМ ќе се емитува руската мини серија во која главната улога му припадна на српскиот актер Иван Босилчиќ, сопруг на пејачката Јелена Томашевиќ. Најдобрата регионална ТВ во скопската околина реши повторно да им го приреди уживањето на гледачите, …

Повеќе »

Завршете го викендов со „Racer and the Jailbird“ и „Queen of the desert“

Филмска неделна вечер за убав завршеток на јунскиот викенд. Откако добро сте се одмориле, ви предложуваме да останете со програмата на Телма и Сител и да ги проследите филмските наслови што се на вечерашната понуда. Во 22.15 часот на Телма, по вечерните вести следува белгиско француската драма “Верност” (Racer and …

Повеќе »

Видео | Супербрендот Каролина ќе прави нов бум со „Идила“

–Изминативе два дена добивме преубави пораки и коментари фала ви од срце што одвоивте време за нашата Идила – напиша мега ѕвездата Каролина на социјалните мрежи, по објавата на најновото видео за песната “Идила”. Се работи за песна која е најава за нејзиниот нов проект кој го работела со врвните …

Повеќе »

Фото | Ѕирнете зад камерите на хит серијата „Мојата ќерка“ на Сител

Секој ден во 19.45 часот, телевизиските гледачи се на фреквенцијата на Сител, следејќи ја слатката и тажна приказна за “Мојата ќерка” која дефинитивно е без конкуренција во гледаност во нејзиниот термин. За Ојку или малото талентирано девојче Берин Гокјилдиз ова веќе е нова улога каде е порасната и поискусна пред …

Повеќе »

Британската полициска истрага „На должност“ секоја ноќ на Сител

Британската популарна полициска драма “На должност” (Line of duty), снимена од 2012 до 2021 година во 36 продолженија ексклузивно на Сител, од понеделник до петок по полноќ. За оние со поинаков вкус, Сител ја носи квалитетната и адреналинска истрага во омилените термини за овој вид на програма. Дејството се одвива …

Повеќе »

Алфа продолжува со праксата – уште една укината серија

По укинување на американската драма “Обвинителката”, турските серии “Долина на волците” и “Сахра”, бугарската “Украден живот”, на ред дојде и уште една серија која одненадеш ја снема од програмата на националната Алфа телевизија. Имено, се работи за српската сапуница “Вистини и лаги” која веќе не се емитува во ноќниот термин …

Повеќе »

„Од приказна до реалност” – работилница за креативно пишување со деца

Платформата за едукација на деца и млади „Училница“, организира бесплатна, еднодневна работилница за креативно пишување со деца од 9 до 14 години. Работилницата ќе се одржи на 5 јуни, сабота, со почеток во 11 часот, пред просторијата на „Училница”. На работилницата ќе се изведат неколку интерактивни вежби за креативно пишување, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!