Месечни Архиви: July 2021

„The Majestic“, „Tag“ и „Blood diamond“ овој викенд на МРТ 1

Четврток, 22 јули на МРТ 1 по централниот дневник ќе се емитува „Мажестик“, режиран од Франк Дарабонт, сценарист и режисер кој зад себе има три номинации за Оскар и тоа за сценарио на филмот „Откуп во Шошенек“, како и за сценарио и режија на „Зелената милја“. Двата филма се настанати …

Повеќе »

Снежана Лупевска е новата директорка и главен уредник на Телма

Со особено задоволство, ТВ Пакет ја честита новата функција на Снежана Лупевска Созен. Една од најдобрите новинарки и уреднички во телевизискиот етер од сега е директор и главен уредник на ТВ Телма. Ѝ посакуваме среќа на новото работно место, кое долги години му припаѓаше на Атанас Кировски. Дани | ТВ …

Повеќе »

Со МРТ 1 ќе го истражиме дивиот свет на Латинска Америка

Преку прекрасни пејсажи и извонредни приказни за животните и луѓето што живеат таму, оваа документарна серија ни ги прикажува најисконските и најдраматични локации во Латинска Америка. Прошетајте преку планинските врвови и вулкански падини на Андите; истражете ги ветровитите рамнини на пустината Патагонија; патувајте во преплавените шуми на Амазон и поминете …

Повеќе »

Нова документарна емисија за Скопје секој ден на Телма и Алсат

Почитувани Скопјани, пред нас е нов ден. Слшпнете ја оваа приказна за Скопје, градот на нашиот живот. Ова е емисија за сите Скопјани, оние кои се дојденци во #Скопје, млади, возрасни, стари, па и за оние сѐ уште неродените. Секој си има свои размисли за овој град. Секое време си …

Повеќе »

Фото | Најзгодниот турски актер промовираше свој парфем

Интензивна, неостварлива, громогласна идеја. Минлив, секси, сензуален поглед. Силна, интензивна и слатка арома како на јагода. Мистична, возбудлива и пријатна сензација како какао. Незапирлива емоција, поразителна и упорна како виски. Љубов на прв поглед, бесконечен и уникатен мирис Can Yaman Mania. Популарниот мачо, сексипилниот романтичар, неодоливиот Џан Јаман промовираше свој …

Повеќе »

Цртани, играни, документарни и сериски филмови ова лето на Телма

TВ Пакет во соработка ТВ Телма ви ја презентира јулската програмска шема на националната телевизија за оние со поинаков вкус. Два играни филмови секоја вечер, премиерна португалска сапуница, американски процедурал, цртана авантура наутро и потсетвање на патешествијата на Ентони Бордеин, анегдотите на Елен и гламурот на “Велвет” следуваат во најжешките …

Повеќе »

По „Ангели“, на Сител започнува спортската животна драма „Шампион“

Наскоро… кога битката за височините ќе се претвори во битка за највредното, тогаш играта станува повеќе од игра и повеќе од желба за победа. Животна приказна за еден спортист, заплеткан во јажињата на рингот. Рингот наречен живот. Наскоро, спортската животна драма “Шампион” само на Сител. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Фото | Трагедија во „Ангели“ – пoчина Сонѓул пред самото финале

Страшна трагедија во финалните епизоди на вашата омилена турска серија. Страшен завршеток за една од ангелите. Страшна болка во срцата на девојките и солзи во очите на гледачите. Почина Сонѓул во неочекуваната сообраќајна несреќа која им се случи на ангелите. Следува ли казна за другите ангели за она што го …

Повеќе »

Авалон ја носи Данијела Мартиновиќ на концерти во Охрид и Битола

По долго време, патиштата помеѓу Данијела Мартиновиќ и Авалон Продукција повторно се споија ова лето. Со цел на што поразлична и поширока публика да се пружи задоволство, Авалон се одлучија да ја донесат навистина квалитетната, интересна и секогаш возбудлива Данијела Мартиновиќ во античките театри во Охрид и во Битола на …

Повеќе »

Видeo | Никола Зацески ја преработи безвремената „Лихнида“ на Ефто

После повеќе месечна работа, во етер е новиот сингл на Никола Зацески, преработка на прекрасната песна “Лихнида” на Ефто Пупиновски. “Длабоко од моето срце и душа произлезе инспирацијата за овој проект, а особено ми е драгоцен бидејќи и јас ќе дадам мал допринос во збогатувањето на нашиот мозаик на македонски …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!