Месечни Архиви: May 2021

За љубителите на руските драми, „Адмирал“ секој ден на МТМ

Руската мини мелодрама “Адмирал” на Ваше барање на прва скопска МТМ, од понеделник до петок во 17.50 часот заменувајќи ја “Последниот јаничар”. Руското ремек дело го освои вкусот на гледачите, па затоа регионалната МТМ телевизија реши повторно да понуди секојдневно уживање за своите гледачи на оваа одлична драма. Историската “Адмирал” …

Повеќе »

Телма кино | „The hurt locker“, „Lies we tell“, „A man with integrity“ …

Ноќно кино на Тв Телма. Секоја вечер во 22.40 часот, за сите љубители на филмската уметност, Телма продолжува со прикажување интересни и примамливи филмски наслови. понеделник (31.05.2021) – The hurt locker (2008) Наредникот Џејмс не се плаши од смртта но и од смртта на своите војници кои ја имаат најопасната …

Повеќе »

Фото | Таткото на „Мојата ќерка“ во страствен бакнеж со друг маж

Турскиот актер Бугра Ѓулсоу е актуелен со улогата на таткото во турската хит серија “Мојата ќерка”, која со големо внимание ја следат гледачите на ТВ Сител секоја вечер во 19.45 часот. Интересна информација за овој шармантен актер е што за потребите на една историска театарска претстава прифатил да одглуми бакнеж …

Повеќе »

Реконструкција на српските криминални случаи во „Досие“ на Алфа

Нови продолженија од документарната српска емисија “Досие” секој викенд на Алфа. Се работи за емисија која дава реконструкција на најголемите српски криминални случаи, а од 2010-та година се снима и прикажува на Прва српска телевизија Авторот на оваа документарна серија, Машан Лекиќ, отвора полициски досиеа за да ја открие позадината …

Повеќе »

Секој викенд, Сител ве носи во чудесниот свет на „Принцезата Сиси”

Нова италијанска анимирана серија во викенд утринските термини на ТВ Сител. Разбудете се со “Принцезата Сиси” и волшебниот свет кој го осознава со нејзината магична нараквица. Нејзината слатка приказна со принцот Франц ќе претстави една бајковита љубов, а пак нејзината верверичка ќе ѝ помогне да комуницира со животните на начин …

Повеќе »

BBC драмата „Killing Eve” секоја вечер на Fox во 22.55 часот

Криминалистичкa трилер серија во која двата главни лика, Ив (Сандра О) и Виланел (Џоди Комер), го носат жанрот на сосема ново ниво. Ив е агентка што сонува да биде шпионка, но е заглавена во канцеларија и секојдневно се досадува. Таа не само што е неверојатно интелигентна и исклучително талентирана за …

Повеќе »

Видео | 2 јуни – голем кам бек на најголемата Каролина со „Идила”

По долго време, преубава вест за илјадниците обожаватели на мега ѕвездата Каролина Гочева. Уникатните проекти на најдобрите од светот на продукцијата – Авалон Продукција, продолжуваат во наредниот период. Конечно, светската, а наша Авалон со гордост ви го најавува новиот албум на Каролина, проект на кој скоро две години, супербрендот работеше …

Повеќе »

Руска крими мелодрама „Пепел” на МТМ и локалните секој викенд

Телевизиска серија со неверојатни пресврти во заплетот и со кастинг на големи руски ѕвезди. Нова руска серија на локалните телевизии, во режија на Вадим Перелман, автор на култните филмови „Куќа од песок и магла“ и „Моменти на животот“. Дејството се одвива од 1938 до 1948 година, опфаќајќи ги клучните настани …

Повеќе »

Ѕвездата на „Аси” и „Пари и љубов“ стилски усогласена со ќерките

Деновиве новинарите кои постојано ја следат мега-ѕвездата Туба Бујукустун ја „уловија” како ги води ќерките на училиште. И како што ѝ доликува на вистинска ѕвезда, Туба повторно успеа да ги воодушеви фановите со својот и стајлингот на близначките Топрак и Маја. На фотографиите, Туба и нејзините ќерки се дотерани во …

Повеќе »

Празнична вечер на ТВ 24 со македонскиот филм „Самоуништување”

Филмот „Саомуништување“ е урбана трагикомедија чија тема е распаѓањето на семејството, кризата на поединецот врзана со духот на времето во кое се случува дејството. Тоа е приказна за Куплунг, таксист, човек без морални предрасуди, силеџија и љубовџија, човек што ги почитува само своите страсти. Тој кон сопругата Стојна, работничка во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!