Дневни Архиви: 16/06/2021 | 22:57

Видео | Лила се врати на музиката и сними дует со младиот Филип

„Тешко мене без тебе“ е дует песната кои ја снимија водителката Лила Филиповска и младиот пејач Филип Пешевски. Ова не е првпат Лила да завплови во музичките води. И пред околу 20 години, таа имаше свои соло песни и дуети со водителите Александар Блажевски и Мишко Барзов. Филип е автор …

Повеќе »

Ris Flower со прв сингл од новиот проект “Live Power Session”

После “Translucent” и “Set Me Free” со кои Ris Flower ја започна својата интернационална кариера, на своите фанови им носи ново супер изненадување, нов сингл со наслов “All I Wanna Know”. Новиот сингл е дел од проектот “Ris Flower – Live Power Session” кој e комплетно снимен во живо, во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!