Дневни Архиви: 25/06/2021 | 20:30

Видео | Петок, 22 часот, Канал 5 – финале на „Никогаш не е доцна”

Ова е првата и единствена шоу програма во регионот, која што им дава шанса на оние кои мислат дека за почеток на кариера е предоцна. Ова е натпревар на ветерани (+45 год.) со неодоливи животни приказни и неостварени соништа…И токму денес, петок, 25ти јуни дојде крајот и на оваа сезона …

Повеќе »

Фестивал на традиционална храна и музика во Љубојно на Дупени

Фестивал на традиционална храна и музика ќе се одржи во сабота во Љубојно и на плажата Дупени. „По година пауза и успешната реализирана приказна во 2019-та, Преспа пак те повикува! На 26-ти јуни, сабота, запознај ја уникатната Преспа! Ве повикуваме да уживате во езерото, локалната култура и традиционалната храна. Дојди …

Повеќе »

Видео | Пајак со нова соработка и тоа со српскиот Еминем “Mic-MC” за “IDJ“

Клубската сцена се повеќе добива на популарност, а како најзаслужни за развојот на трап сцената се продуцентската куќа Urban Records. Единствените кои неуморно работеа и издаваа песни за цел период на изолација, а сега на задоволство на сите дојде време и да настапат со тие хитови со милионски прегледи. И …

Повеќе »

Adam Beyer, легендата на техно музиката на 3ти јули во Македонија

Adam Beyer, легендата на техно музиката на 3ти јули во Македонија! Постковид ерата, а по барање на сите љубители на квалитетна техно музика, Fusion Festival ја започнува со пионерот на техно музиката, Adam Beyer. Со комплетно имплементирање на Ковид 19 протоколот и на светска продукција, на 3ти јули на платото …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!