Дневни Архиви: 26/06/2021 | 23:53

Дали сте подготвени за „Немирно лето“ на телевизија Сител?

Наскоро на телевизија Сител започнува најновата турска романтична серија која е на пат да го повтори успехот на Вљубениот ерген и Романтичарот. Нов ерген вљубен во нова убавица. Нов романтичар со нова бунтовничка во новата летна романса на Сител. Приказна за новите Џан и Санем. Романса во која нетрпеливоста ќе …

Повеќе »

Балканот гласа – двајца Македонци во финалето од „Ѕвездите на Гранд“

Следиме финале на “Ѕвездите на Гранд”. Сезоната која траше цели две години вечерва доаѓа до самиот крај. Големото финале во натпреварот „Ѕвездите на Гранд“ се одржува вечерва, а во трката за победник се наоѓаат двајца финалисти од Македонија, Марија Груевска и Мите Стоилков. Во финалето има натпреварувачи и од Босна …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!